تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۱۵:۳۸ شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
Language : FA |
خانه / شرایط عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان

شرایط عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان

باشگاه پژوهشگران جوان

باشگاه پژوهشگران جوان به عنوان یک مرکز علمی ، پژوهشی با هدف شناسایی ، جذب ، پرورش ، حمایت و هدایت اعتلای سطح علمی دانش آموزان و دانشجویان و جوانان پژوهشگر با استعداد کشور  در تلاش است زمینه­های رشد و بالندگی پژوهشگران جوان کشور را فرآهم آورد.

شرایط عضو گیری دانش آموزان :

نفرات اول تا سوم مسابقات علمی کشوری در رشته های مختلف ، برگزیدگان المپیادها جهت اعزام به مسابقات بین المللی درهر رشته ، داشتن میانگین معدل ۱۹ و بالاتر در دو سال متوالی مقطع راهنمایی ، داشتن میانگین معدل ۵۰/۱۸ و بالاتر در دو سال متوالی مقطع دبیرستان ، احراز رتبه اول ( براساس آیین نامه مربوط) در یک پایه تحصیلی در دبیرستانها و مراکز پیش دانشگاهی سما، برگزیدگان اول آثار هنری جهت  شرکت در نمایشگاههای معتبر بین المللی در هر رشته .

نفرات برتر آزمون سراسری :

تا ۱۰۰۰ نفر دارندگان رتبه های بالا در آزمون کارشناسی دانشگاه آزاداسلامی و ۸۰۰ نفر دارندگان رتبه های بالادرآزمون سراسری سازمان سنجش . ( این بند توسط ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان پیگیری می شود )

 شرایط عضویت برای دانشجویان مقطع کارشناسی :

علوم انسانی و هنر : داشتن معدل ۱۸ و بالاتر در دو نیمسال تحصیلی ( با حداقل ۳۶ واحد گذرانده در دو نیمسال )

در صورت داشتن معدل ۱۷ در دو نیمسال تحصیلی ( با حداقل ۳۶ واحد گذرانده شده ) و با داشتن اثر پژوهشی قابل قبول شورای باشگاه .

علوم تجربی : داشتن معدل ۱۷ و بالاتر در دو نیمسال تحصیلی ( با حداقل ۳۶ واحد گذرانده در دو نیمسال ) .

فنی و ریاضی فیزیک : داشتن معدل ۱۶ و بالاتر در دو نیمسال تحصیلی ( با حداقل ۳۶ واحد گذرانده شده در دو نیمسال ) .

 شرایط عضویت برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد :

داشتن معدل بالا طبق شرایط اشاره شده در مقطع کارشناسی با حداقل ۲۰ واحد گذرانده شده در دو نیمسال .

شرایط عضویت برای دانشجویان مقطع دکترا :

چاپ حداقل دو مقاله علمی ـ پژوهشی در مجلات علمی معتبر داخلی یا خارجی و یا چاپ یک مقاله در مجلات علمی معتبر داخل و خارج و ارائه حداقل یک مقاله در کنفرانسهای علمی معتبر برای افراد مقطع دکتری تخصصی با حداقل معدل

۱۷ و یا بالاتر ، نفرات اول برد تخصصی در هر رشته از رشته های علوم پزشکی در هر دوره ، کسب رتبه اول در آزمون امتحان جامع علوم پایه و امتحان جامع دوره پری انترنی در هر دانشگاه برای رشته های علوم پزشکی .

خدمات و تسهیلات قابل ارائه به اعضاء :

ارائه تخفیف دانشجویی تا ۳۰% شهریه کل به اعضاء فعال ، پرداخت هزینه یک دوره آموزشی یا پژوهشی از قبیل دوره های کامپیوتر ، زبان خارجه و … ، اولویت در استخدام به عنوان عضو هیأت علمی  و یا کارمندی دانشگاه آزاداسلامی ، مساعدت در تشرف به مکه معظمه و عتبات عالیات ، استفاده از کتابخانه دیجیتال دانشگاه آزاداسلامی ، پرداخت هزینه های شرکت در کنفرانسهای بین المللی ( داخلی و خارجی ) ، پرداخت هزینه های طرحهای تحقیقاتی ، اعطای بن کتاب و ارائه سایر تسهیلات متعدد به اعضاء باشگاه پژوهشگران جوان .

شرایط عضویت در استعدادهای درخشان :

برگزیدگان مسابقات المپیادهای داخلی جهت اعزام به مسابقات بین المللی ، دارندگان مقام اول تا سوم کشوری و بین المللی در جشنواره های معتبر ، دارندگان مقاله که در مجلات علمی ، پژوهشی معتبر داخلی و خارجی چاپ شده باشد، حائزین مقام اول در تفسیر قران کریم در مسابقات بین المللی حفظ و تفسیر کامل قرآن . دارندگان حداقل یک کتاب تألیفی که به عنوان یک کتاب علمی معتبر شناخته شده باشد.

 مزایای عضویت در « ا . د . ب »

امکان استفاده از امتیاز پذیرش بدون آزمون پذیرش بدون آزمون در مقطع بالاتر در دانشگاه آزاداسلامی طبق نظر شورای هدایت، تأمین هزینه اجرای طرحهای پژوهشی مورد تأیید توسط باشگاه ،اولویت در اعزام به همایشهای بین المللی داخلی و خارجی ، اعزام به سفر حج ، عتبات عالیات و سایر مسافرتهای علمی و پژوهشی ، زیارتی و سیاحتی ، استفاده رایگان از کلیه برنامه های باشگاه ، اولویت در استخدام هیأت علمی و کارمندی دانشگاه آزاداسلامی .

 شرایط عضوگیری از سنین ۱۵ تا ۳۰ سال ، ( در مقطع دکتری تخصصی استنائاً تا ۳۵ سال )

 عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان رایگان می باشد.

لطفاً در صورت تمایل به عضویت در باشگاه و آشنایی با سایر خدمات و تسهیلات اعطایی به دفتر باشگاه پژوهشگران جوان واقع در دانشکده برق و کامپیوتر – طبقه سوم مراجعه نمائید.